Високий рівень життя та гідні заробітні плати приманюють українців та змушують їх замислитися про переїзд до Європи. Дехто вважає, що ті громадяни, які живуть за кордоном, точно не мають проблем із коштами, адже зарплати в ЄС точно вищі за українські.
Але дослідження, опубліковане Polska Agencja Prasowa свідчить, що не всі українці мають високі доходи. Багато людей живуть досить скромно, користуються пільгами та намагаються відкладати.
Розповідаємо, скільки заробляють українці в Польщі та які посади найчастіше обіймають.
Так, згідно з отриманими даними, більшість українців у Польщі заробляють не більше 5 тисяч злотих на місяць. Це майже 48 300 гривень.
Для більшої частини українців зарплата в Польщі залишається на рівні мінімальної, а ще 30% заробляють близько 4-5 тисяч злотих. Це 38 640 — 48 300 гривень.
Дослідження стверджує, що українці, які працюють у Польщі, живуть скромно, часто витрачають не більше 1 000 злотих на місяць (близько 9 600 гривень).
Крім цього, вони користуються пільгами, які надають роботодавці. 60% опитаних відповіли, що мають на увазі житло, а 73% — безплатне харчування або проїзд на роботу.
До того ж українці відкладають більшу частину зароблених грошей.
48% українських біженців живуть на суму, що не перевищує 500 злотих (4 830 гривень) на місяць. 29% витрачають на життя від 500 до 1 000 злотих (4 830-9 600 гривень), а ще 14% — від 1 000 до 2 000 злотих (9 600-19320 гривень).
Pixabay
Управління соціального страхування стверджує, що станом на кінець березня 2024 року у Польщі зареєстровано 762 200 українських працівників, що на 3% випереджає торішні показники.
Засновник компанії Personnel Service та експерт з ринку праці Кшиштоф Інглот каже, що якби роботодавців у Польщі запитали, кого вони найімовірніше взяли на роботу, поляки були б на першому місці, а українці — на другому.
— У випадку з українцями підприємці цінують насамперед низький мовний бар’єр, культурну близькість та швидку адаптацію. Всі ці елементи мають вирішальне значення для підприємців, які дбають про ефективний онбординг та введення працівника в роботу, — пояснює він.
Автори дослідження звертають увагу на поступову зміну категорії завдань, які виконують українці на роботі.
Якщо у 2023 році 3/4 українських громадян працювали на посадах нижчого рівня, то у 2024 році цей показник становить 37%. В інших сегментах завдання середнього рівня виконують 57% і лише 6% обіймають високі посади.
Кшиштоф Інглот пояснює, що ринок праці в Польщі є привабливим для українців завдяки значно вищій заробітній платі, ніж в Україні, схожим мовам та низьким культурним бар’єрам, а також географічній близькості до рідної країни.
Він зазначив, що після квітневого підвищення мінімальна зарплата в Україні становить близько 845 злотих на місяць (понад 8 тисяч гривень). Це майже в чотири рази менше, ніж зарплата в Польщі, де працівники отримують приблизно 3 200 злотих на місяць (близько 30 900 гривень).
Українців спокушає перспектива заробітку у Німеччині чи Нідерландах, де базова зарплата становить навіть 1 500 євро (63 300 гривень) на місяць.За житло чи харчування доводиться платити більше, але це все одно набагато більша зарплатня, ніж у Польщі.
Кшиштоф констатує, що через війну для українців відкрилося багато країн, тому спокуса шукати кращі варіанти для життя збільшуються.
Польща також намагається зробити комфортним поєднання кар’єри та виховання дітей, тому вводить соціальні виплати для батьків, що працюють.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.