Ось і зима… Від холоду в цю пору можуть захистити додаткові шари одягу та косметологічні засоби, наприклад, креми. Однак інколи навіть це не врятує від низьких температур.
Нерідко ти можеш помітити різке почервоніння шкіри після виходу на вулицю, або й інші неприємні симптоми. Цілком можливо, що це не просто реакція на низькі температури, а алергія на холод.
Що таке алергія на холод та які симптоми можуть про неї свідчити, розповідаємо тобі далі.
Алергія на холод, або відома ще також під назвою холодова алергія — це реакція шкіри на низькі температури. Насправді алергією на холод вважають хронічний дерматоз, який у холодний період загострюється.
Найчастіше на холодову алергію страждають діти та дорослі, що схильні до атопічного дерматиту.
Причиною холодової алергії є захворювання крові або інфекційні хвороби. Проте інколи первинна причина алергії на холод невідома, її може встановити лише лікар.
Pexels
Літературна редакторка сайту Ірина Кікавець й сама знає, як це — мати алергію на холод. Жінка розповіла редакції Вікна-новини про випадок, коли вона дізналася про свою алергію.
— Колись я жила у холодному приміщенні, що не опалювалося. Восени я помітила сухість шкіри рук, але вирішила просто перечекати та користувалася кремом. З часом симптоми погіршувалися, руки червоніли й шкіра покривалася тріщинами.
Я не могла помити посуд чи зігнути руку, бо це було дуже боляче. Зрештою, мені не допомагав жоден крем, — ділиться Ірина.
Потім Ірина самостійно знайшла інформацію в інтернеті про холодову алергію.
— Після цього я почала досліджувати симптоми цієї алергії. Діагнозу собі не ставила, але згодом я потрапила до лікаря-дерматолога, який підтвердив, що це — алергія на холод.
Зрозуміти, що у тебе почалася алергія на холод, можна за зовнішніми симптомами:
Найчастіше холодова алергія проявляється на кистях та кісточках пальців. Симптоми з’являються протягом двох-п’яти хвилин після впливу і тривають до двох годин.
Повністю вилікувати холодову алергію цілком можливо, інколи для цього не обов’язково проходити коштовне лікування. Часто такі симптоми зникають за кілька років.
Ірина Кікавець каже: у її випадку краще та простіше робити профілактичні дії, аніж лікувати наслідки алергії.
— До холодів я готуюся заздалегідь, щойно починаються перші приморозки. Одягаю рукавички, які сама для себе в’яжу та користуюся кремами, які й зволожують, і загоюють рани.
Для тих, хто також хоче тримати руки у теплі, раджу найтеплішу пряжу, зокрема — альпаки, — розповідає жінка.
Також Ірина каже: у холодну пору року вона намагається якомога менше контактувати з водою: негативний вплив має як гаряча, так і холодна.
Лікувати алергію на холод можна кількома методами. Та спершу тобі обов’язково варто звернутися до лікаря, який пропише та скорегує не лише лікування, а й звичні доглядові процеси.
Алергія буває інколи й на метали! Як розпізнати її та які метали найчастіше викликають алергію, можеш дізнатися з нашого іншого матеріалу.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.