Після низки потужних землетрусів у світі та смертельного катаклізму в Туреччині й Сирії, трясти може й Одещину. Регіон розташований у сейсмоактивній зоні Вранча, яка з’єднує південні румунські Карпати зі східними українськими та постійно генерує підземні поштовхи.
Якщо землетруси дійдуть і до України, то найбільше їх відчують на собі жителі південно-західної частини Одещини.
Але спрогнозувати катаклізми неможливо, запевняють учені, і водночас заспокоюють — таких масштабних наслідків, як у Туреччині або Сирії не буде.
Кажуть, люди часто плутають шкали вимірювання підземних поштовхів. Тож за однією шкалою позначка сім може мати великий вплив на зовнішнє середовище, а за іншою — незначний.
Та все ж небезпека цілком реальна, з огляду на інтенсивну та безконтрольну забудову Одеси. Нові ЖК ростуть повсюди, і ніхто не гарантує, що при їхньому зведенні дотримано будівельних норм і враховано сейсмоактивність регіону.
Активно забудовують і морське узбережжя, а це точно погіршує сейсмостійкість будівель. Один із найбільших ризиків — загроза обвалів схилів, адже ґрунти можуть не витримати навантаження. Тим паче зсуви в Одесі й області трапляються часто.
Під загрозою і старі будівлі Одеси, зведені сотні років тому з черепашнику. Він із часом стає крихким і руйнується.
Лише за останні три роки в Одесі впали майже з десяток будинків, здебільшого в історичній частині. І це без жодних землетрусів.
Тож, аби запобігти руйнуванням та обвалам, потрібно реально дотримуватися будівельних норм, а в центрі міста негайно проводити консерваційні та відновлювальні роботи, як це практикують у країнах Європи.
Точно сказати неможливо, чи очікувати на нові катаклізми як в Україні, так і в будь-якій іншій країні світу. Однак можна себе вберегти та дізнатись, як врятуватись під час землетрусу.
А ще у Вікон є свій Telegram-канал. Підписуйся, аби не пропустити найцікавіше!