Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКЕРКП), оштрафувала чотири обленерго за неналежне інформування споживачів щодо графіків відключення світла.
Наприклад, АТ Хмельницькобленерго оштрафували на 85 тис. грн через відсутність у графіках відключень світла певних вулиць, перевищення максимальної тривалості припинення електропостачання тощо.
А 31 січня на відкритому засіданні НКЕРКП ухвалили рішення про накладення штрафу на підприємство Полтаваобленерго. Акціонерне товариство оштрафували на 85 тис. грн.
В обґрунтуванні до проекту постанови йдеться, що штраф призначили за недотримання вимог нормативно-правових актів, які регулюють функціонування ринку електричної енергії. А також за порушення ліцензійних умов з розподілу електричної енергії.
Голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Костянтин Ущаповський розповів Яні Брензей про штрафи для обленерго у відповідь на скарги населення за недотримання графіків.
— По-перше, регулятор ухвалює рішення відповідно до чинного законодавства. Перевірки комісії відбуваються за скаргами споживачів. Досліджуємо усі необхідні критерії, які призвели до неї. А також які були після цього зроблені висновки відповідним оператором системи розподілу (ОСР).
Рішення було ухвалене тому, що ми виявили ряд недоліків у роботі ОСР, які полягають виключно у недостатньому рівні інформування щодо наявності світла у помешканнях громадян.
На це звернули увагу та застосували штрафні санкції, — пояснив Ущаповський.
За його словами, триває хвиля перевірок, щотижня ОСР штрафують.
Але є й ті, які після перевірки показали 100% відповідності нормі: Черкасиобленерго та Прикарпаттяобленерго.
Вони змогли повністю забезпечити інформування населення щодо графіків аварійного відключення.
— Сьогодні дефіцит електроенергії спостерігається в об’єднаній енергосистемі України протягом усієї доби. Він є і вночі. Тому ліміти, які розподіляє компанія Укренерго, є на ніч і день. Відключення проходять так само. Не виключення, що може зламатися обладнання.
Тому локальні випадки розбіжності графіків можуть бути, але це не має бути масово.
Якщо обленерго правильно спланувало відключення і дотримання лімітів, усе має проходити згідно з графіком, — каже він.
Після кожного ракетного обстрілу працівники енергосистеми роблять усе, щоб якомога швидше відновити постачання світла. Раніше ми розповідали, як працюють енергетики після обстрілів.
А ще у Вікон є свій Telegram-канал. Підписуйся, аби не пропустити найцікавіше!