Рівно рік тому близько сьомої ранку президент України Володимир Зеленський записав коротке відеозвернення, в якому повідомив, що Росія почала проти нас повномасштабну війну.
Але як і рік тому, так і зараз, найголовніше — це те, що ми сильні, об’єднані та готові до всього. А отже, неодмінно переможемо!
У першу річницю повномасштабного вторгнення РФ Зеленський знову звернувся до українців, підсумовуючи пройдений шлях та дякуючи всім, завдяки кому Україна змогла вистояти ось уже 365 днів.
Найдовший день нашого життя. Найважчий день нашої новітньої історії. Ми прокинулися рано й відтоді не засинаємо.
Ми не підняли білий прапор, а стали боронити синьо-жовтий, — так описав президент 24 лютого 2022 року.
Росія погрожувала, що вже за 72 години після вторгнення Україна перестане існувати. Але ми вистояли в перший день, а потім у другий, третій, 365-й. Та наші люди добре засвоїли урок — за кожне завтра треба битися!
Фото: Генштаб ЗСУ / Facebook
Зеленський подякував усім, хто вже майже дев’ять років б’ється на своєму фронті:
Цей список, звісно, далеко не повний. Адже українці — це незламна нація, яка не віддасть жодного метра своєї землі.
Ми стали однією родиною. Серед нас більше немає чужих чи незнайомих. Українці сьогодні — це всі свої, — зазначив Зеленський.
Що ж до Росії, то вирок їй очевидний. Дев’ять років тому наш сусід став агресором. Рік тому агресор став катом, мародером і терористом. І він обов’язково понесе відповідальність.
— У спогадах про перші відчуття 24 лютого 2022 року люди називають шок, біль, невизначеність. Через рік після повномасштабного вторгнення віра в перемогу становить 95%.
Головна емоція, яку ми відчуваємо, думаючи про Україну, — це гордість, — сказав президент.
І це правда. Адже хоч 2022 рік став роком болю для всіх нас, у світовій історії він закарбується як рік стійкості, небайдужості, мужності, надії, витримки, єдності та незламності української нації.
І колись найдовший день у нашому житті таки закінчиться, а після — прийде весна й Україна знову розквітне.
На жаль, у нашому житті є річниці, які змушують сумувати. Вони посилюють нашу тривожність та збільшують рівень стресу. Читай, що таке синдром річниці та як з ним впоратись.
А ще у Вікон є свій Telegram-канал. Підписуйся, аби не пропустити найцікавіше!