Книги — саме через них, зокрема, діти пізнають світ. Тому важливо привчати читати малечу змалку. Молода мама та письменниця із Закарпаття Жанна Хома радить: підбираючи казкові історії чи книжки, звертай увагу на сюжет та вік, для якого рекомендована відповідна література.
Віддавай перевагу добрим історіям про дружбу, традиції, родину, Батьківщину. Важливо, щоб історія була оптимістичною і мала щасливий кінець.
— Уникай казок про привидів, монстрів та інших негативних персонажів. Допоки дитина не знає про привида, вона його не боїться. А такі казки можуть лише породити нові страхи чи підсилити вже наявні, — розповідає письменниця.
До того ж почитати цікаві та корисні книги разом з малечею можна безкоштовно. Нині деякі українські видавництва надали вільний доступ до дитячих книжок у форматі PDF.
Аудіоказки можна прослухати в безоплатних українських аудіозастосунках, зокрема в мобільному застосунку Казки дитинства.
— Я є авторкою циклу казок Маленькі історії Дарчика та Міккі. Свою творчість розпочала після народження сина. Саме він і домашній улюбленець, пес Міккі, стали головними героями добрих маминих казок. Тож раджу їх почитати, — каже Жанна Хома.
Тож разом із письменницею ми підготували суб’єктивний список рекомендованої для дітей літератури:
Авторка — Жанна Хома
Це збірка добрих та зворушливих казок про справжню дружбу маленького хлопчика та його собаки. Ця книга особлива, адже її герої не вигадані, а справжні! Написана мамою для сина, вона не залишить байдужим жодне дитяче серце!
Це не просто казкова повість, а ще й свого роду путівничок, який проведе маленьких читайликів вуличками рідного міста та розповість про визначні пам’ятки Мукачева.
Авторка — Галина Малик
Історія, яка вчить відповідальності та розсудливості. Книга розповідає про дівчинку, яка потрапляє в чарівну країну Недоландію. Саме тут їй доведеться повірити у себе та навчитись обирати правильний шлях. Аля побореться із лінивими персонажами, виведе на чисту воду брехунів та переможе в’їдливих Сяк-таків.
4. Єнотик Бо і повітряна куля
Авторка — Ірина Лазуткіна
Історія про віру в мрії та шлях до них. Не минулося тут і без пригод, випробувань та вірної дружби.
5. Таємниця підводного човна
Автор — Андрій Кокотюха
Таємнича історія затонулого Сома. Детектив з розслідуванням загадкових подій. Це розповідь про перший підводний човен Чорноморського Флоту Сом. За легендою, на його борту є незвичайний скарб, через який і було затоплено човен.
6. 13 історій у темряві
Авторка — Галина Ткачук
У кожній оповідці авторці вдається гармонійно поєднувати страшне й комічне. І це надає книжці легкості й невимушеності, допомагає з усмішкою подивитися на власні страхи й відокремити уявне від реального. Батькам ця книжка допоможе зрозуміти, чого бояться діти. Для дітей фантастичні історії зі сміхом — прекрасний засіб від страху.
Фото:Pexels
7. Джури козака Швайки
Автор — Володимир Рутківський
У книзі йдеться не про визначних козацьких отаманів, а про відчайдушних козаків — богатиря Демка, Грицика, Санька та Швайка з вірним побратимом вовком Барвінком.
8. Раз овечка, два овечка
Авторка — Галина Крук
Збірка віршів із гумором. У книзі є навіть навчання лічби, логопедичні вправи, завдання на уважність тощо.
9. Я так бачу
Автори: Роман Романишин, Андрій Лесів
На сторінках рicture book Я так бачу розповідається про будову ока, особливості зору в людини, тварин і птахів. Про те, як ми бачимо і як сприймає побачене наш мозок. Самостійно дитина може читати текст, розміщений унизу сторінки.
Це розповідь головної героїні про темряву і світло, уяву та сни, мрії й пізнання. Інші текстові блоки краще читати разом із дорослими. Вони відрізняються дрібним кеглем, складнішою лексикою, термінами, назвами й датами.
10. Більше за Всесвіт
Автор — Віталій Бугара
Дівчинка Аліса велика, а її кошеня — маленьке. Проте поруч із татом Аліса вже не велика, та й тато поруч зі слоном у зоопарку теж виглядає маленьким. Лаконічна і зворушлива історія знайомить читачів із поняттями “великий” і “маленький”, а також розповідає про дещо, що не має ні початку, ні кінця — про Всесвіт.
Авторка — Олеся Мамчич
Це збірка коротких дотепних оповідань. Вони допоможуть перейти від віршів до читання більших за обсягом творів. Оповідання про Іванну, яка гралася у схованки зі звичайною ванною. Фантазія авторки не має меж і створює неймовірні сюжети.
Але крім розумової діяльності та читання, дітям потрібно ще й рухатися. Читай, навіщо дітям займатися спортом.
А ще у Вікон є свій Telegram-канал. Підписуйся, аби не пропустити найцікавіше!