Російсько-українська війна триває. Український народ потребує підтримки: фінансової, збройної, ментальної. Кредит довіри виправдав себе, Європа переконалася, що саме українці здатні зупинити Путіна та російську армію.
Доки на полі бою ЗСУ потом, кровʼю, здоровʼям та життям виборюють нам час, триває активна робота на дипломатичному рівні. 2 квітня у Нідерландах на конференції Відновлення справедливості для України 44 країни закликали створити спеціальний трибунал для притягнення Росії до відповідальності за воєнні злочини, скоєні в Україні.
Відповідний документ партнери підписали того ж дня. Що відомо про текст документа та які висновки з конференції, розповідаємо далі.
Відомо, що на конференції йшлося про сьомий пункт формули миру президента Володимира Зеленського з десяти пунктів відновлення справедливості. Нідерланди, країна розташування Міжнародного кримінального суду (МКС), погодилися взяти на себе ініціативу щодо цього пункту мирного плану України.
— Ми готові вжити всіх необхідних заходів, щоб забезпечити притягнення винних до відповідальності. Якщо необхідно, на міжнародному рівні, — заявила міністерка закордонних справ Нідерландів Ганке Брюїнс Слот.
Наслідком конференції став відповідний документ, який підтримує створення спецтрибуналу щодо злочину агресії Росії та ініціює використання заморожених російських активів на користь України.
На сайті уряду Нідерландів зʼявився текст документа, під яким підписалися представники 44 країн світу. У документі йдеться про притягнення Росії до відповідальності за її злочини та зобовʼязання виплат репарацій.
Документ підписали 44 країни: Албанія, Андорра, Австралія, Австрія, Бельгія, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Канада, Хорватія, Кіпр, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Грузія, Німеччина, Греція, Ісландія, Ірландія, Італія, Японія, Латвія, Ліхтенштейн, Литва, Люксембург, Мальта, Молдова, Монако, Чорногорія, Нідерланди, Нова Зеландія, Північна Македонія, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Сан-Марино, Словенія, Іспанія, Швеція, Україна, Британія і США.
Участь у конференції брали 57 країн.
Згідно з текстом документа, країни-підписанти також запевняють, що суверенні активи РФ у їхній юрисдикції залишаться замороженими, доки Росія не припинить агресію проти України та не сплатить за завдані збитки, а також вітають дискусії щодо можливості використання цих активів та доходів від них на користь України.
На конференції згадали та привітали запуск роботи Реєстру збитків, який запрацював 2 квітня 2024 року.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у своєму Х відмітив, що на початку повномасштабного вторгнення РФ до ідеї створення спеціального трибуналу у світі ставилися скептично, однак зараз все змінилося.
— Вдячний усім країнам, які визнають важливість результатів у цьому питанні. Переконаний, що ми, працюючи разом, зможемо знайти усі необхідні рішення, щоби трибунал став реальністю. Потрібен ще один ривок, щоб завершити цю справу, — написав він.
Two years ago, everyone flatly rejected the idea of a Special tribunal for the crime of Russian aggression against Ukraine. A year ago, it appeared to be mired in disputes between states. Nowadays, the majority of them have a clear understanding that there is no alternative to…— Dmytro Kuleba (@DmytroKuleba) April 2, 2024
Two years ago, everyone flatly rejected the idea of a Special tribunal for the crime of Russian aggression against Ukraine. A year ago, it appeared to be mired in disputes between states. Nowadays, the majority of them have a clear understanding that there is no alternative to…
Раніше ми розповідали тобі про можливі шляхи, як Україні отримати гроші від Росії і як країна-агресорка має виплатити репарації.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.