Психолог та психотерапевт
Вам потрібно спершу зрозуміти мотиви, чому ви купуєте дітям однакові іграшки.
Це може бути сімейна традиція, яка несе якийсь сакральний сенс конкретно для вашої родини.
Якщо ж ви це робите, щоб не образити одну дитину й виділити іншу, то це не піклування про дітей, а заспокоєння своєї тривоги.
Батьки бояться, що хтось із малечі почуватиметься недостатньо улюбленим. Але в кожної дитини різні вік, вподобання та потреби в іграшках та одягу.
Навіть якщо ви маєте близнят чи двійнят, то постійне підкреслення однаковості може певною мірою стирати індивідуальність кожного. Тоді між братами та сестрами фіксується емоційне злиття і залежність одне від одного. Це може перерости і в супротив, адже насправді кожна людина унікальна.
Ситуація: одна дитина хоче собі новий дорогий конструктор, а інша — льодяник. Що робити, адже це не співвідносні подарунки?
Пам’ятайте, що дорослі міряють важливість подарунку його ціною, виглядом, функціональністю тощо. Діти ж керуються своїми бажаннями та почуттями.
Тому якщо малюку в конкретний момент хочеться саме льодяника, то подаруйте йому бажане. Усі залишаться задоволеними.
Психологи радять з пелюшок вчити дітей обирати ті речі, які подобаються саме їм.
Батькам набагато простіше купити однакові іграшки чи одяг, але це не завжди вирішить проблему, і суперечки можуть виникати знову.
Краще відразу покажіть дітям, де стоїть коробка зі спільними іграшками, а самостійно обрані іграшки — це власність однієї дитини, і всі мають це поважати.
А якщо ви дбаєте не тільки про психологічний, але і фізичний комфорт дитини, пропонуємо почитати пораду дитячої неврологині та лікарки-педіатра про те, як обрати дитячу подушку.