Іноді здається, що ось-ось і застуда мине. Але вона повертається з ще більшою силою. Усьому причиною може бути гемофільна інфекція.
На порталі Бережи себе розповіли, що таке гемофільна інфекція, хто у зоні ризику та як не підхопити пневмонію після “звичайної застуди”.
Гемофільна інфекція або Hib-інфекція – це гостре інфекційне захворювання, збудником якої є гемофільна паличка.
Захворювання може розвитись як на фоні вірусних чи бактеріальних хвороб, так і бути самостійним.
Якщо говорити про перший випадок, часто інфекція з’являється в організмі після ГРВІ чи значних стресових навантажень для організму, наприклад, переохолодження.
Фото: Unsplash
Найчастішими формами гемофільної інфекції є менінгіт, пневмонія і середній отит. Далі захворювання може викликати ускладнення у вигляді:
Передається інфекція повітряно-крапельним шляхом.
Найчастіше захворювання вражає дітей віком від 6 місяців до 4 років. Хоча дорослі також можуть заразитися.
Гемофільна інфекція лікується антибіотиками, які обов’язково має призначати лікар.
На жаль, через масове нераціональне використання антибіотиків, бактерія стає все більш стійкою до основних груп препаратів.
Єдина профілактика гемофільної інфекції – щеплення.
За Національним календарем щеплень, дитину вакцинують у 2, 4 та 12 місяців моновакциною або комбінованими, що містять у собі Hib-компонент.
Якщо ти не отримав щеплення в дитинстві — зараз така можливість також є. Дорослі можуть зробити щеплення у медичних закладах за власні кошти.
Трошки раніше ми пояснювали, чому не варто запускати нежить та чим небезпечний гайморит. Бережи себе, стеж за власним здоров’ям.
Не пропусти більше цікавого і корисного, підписуйся на наш Telegram-канал.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.