Працівники ДСНС працюють цілодобово, аби рятувати та допомагати українцям, які опинилися в біді. Важливість та потрібність їхньої професії для кожного підсвітила повномасштабна війна. Сьогодні ми розповімо, як стати працівником ДСНС та що для цього потрібно.
Програма Ранок у Великому місті поспілкувалася з рятувальником ДСНС, який розповів про всі тонкощі та особливості своєї роботи. Читай детальніше.
Сергій Гневик — рятувальник ДСНС, заступник начальника 21 ДПРЧ, майор служби цивільного захисту. Він поділився, що є найважчим у професії пожежника.
Сергій розповідає, найважчим у своїй професії вважає бачити страждання інших людей. З початку повномасштабної війни у рятувальників роботи суттєво побільшало. Групи розмінування були і до війни, але на деокупованих територіях багато вибухонебезпечних предметів, якими займаються ДСНС.
Роботи дуже багато. У зв’язку з обстрілами, постійно першими виїжджають працівники ДСНС, — розповідає Сергій.
Люди цікавляться, чи трапляється так, що рятувальник не встигає одягнутися і чи беруть його на виїзд. Сергій Гневик каже, на збори дається до хвилини, за цей час встигають усі. Спорядження рятувальника таке — пожежний бойовий одяг, чоботи, ремінь, карабін, апарат на стиснутому повітрі, каска.
Вага всього спорядження приблизно до 20 кг. Понад усе у роботі Сергія дратує те, коли люди приходять на місце пожежі, аби спостерігати за ліквідацією та давати поради рятувальникам.
Бойовий одяг пожежного зроблений з матеріалу, який захищає від вогню. На пожежі бензину чи нафти використовують інші спеціальні костюми. Рятувальники мають бути фізично підготовленими.
Навчитися на пожежника в Україні можна у трьох профільних навчальних закладах. Після закінчення ВНЗ можна отримати офіцерське звання. Але стати пожежником можна і без навчання в університеті, потрібно лише пройти критерії відбору.
Страшно те, що ти не розумієш, що буде за хвилину чи секунду. Але в цій професії мені подобається, що я можу сказати собі — я рятую людей, — розповідає Сергій.
Аби уникати пожеж, рятувальник радить на ніч вимикати усі електроприлади. Адже їх тільки більшає, і збільшується навантаження на мережу. Це одна з найчастіших причин пожеж.
Раніше ми розповідали про українські розробки, що змінюють світ.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.