В Італії через потік українських біженців утворився окремий волонтерський рух. Італійці зізнаються — до повномасштабного вторгнення мало що чули про нашу війну. А нині надолужують втрачене і допомагають біженцям, чим можуть.
— Приватні волонтери самостійно обирають характер допомоги: гуманітарка, допомога з житлом, логістика, консультації. Якщо людина шукає цивільного захисту, їй можуть забезпечити медичний огляд, зробити вакцину і далі вже шукати житло, — розповідає волонтерка Іларія Леччісо.
Якщо дитині, яка приїхала з України, 12 років, то намагаються знайти родину, в якій є діти зі схожим віком. Щоб їм було легше спілкуватися й адаптуватися.
Багато громадян Італії долучаються до волонтерського руху й пропонують свої оселі для українців на перший час перебування.
— Це психологічна підтримка людей, які тікають від війни. Насамперед для того, щоб ці люди були у дружньому оточені, — каже жителька міста Барбата Алессандра Ді Мартіно.
Італія — доволі бюрократична країна, італійці законослухняні, завжди дотримуються правил і щирі до тих, хто шукає прихисток.
Також деякі італійці займаються волонтерством в Україні. Даніель і Стефано — з Тоскани, вони від початку повномасштабної війни їздять до України, щоразу прокладаючи новий маршрут у напрямку південного сходу.
— Ми намагаємося їздити туди, куди найскладніше доставити гуманітарну допомогу, зокрема це маленькі міста й села. Також ми допомагаємо людям виїжджати із зони бойових дій, — каже Даніель.
Чоловіки наголошують, що будуть волонтерити, допоки триває війна й люди потребують допомоги.
Мільйони українців виїхали за кордон, щоб їхні діти були у безпеці. Раніше ми розповідали, які умови для українських біженців у країнах Європи.
А ще у Вікон є свій Telegram-канал. Підписуйся, аби не пропустити найцікавіше!