Вірменія передала Росії чотири винищувачі Су-30 з пілотами для війни з Україною. Таку новину оприлюднив турецький канал Haber Global з посиланням на розвідку, проте офіційний Єреван заперечує це.
Посольство Вірменії в Україні назвало цю інформацію неправдивою.
У 1992 році у Ташкенті Москва намагалася зліпити нову версію “антинато”, яку згодом назвали ОДКБ — Організація договору про колективну безпеку. Зараз її учасниками є Росія, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан і Таджикистан.
Як і в НАТО, статут ОДКБ передбачає, що в разі агресії проти котрогось з учасників на його захист стане решта. Тобто на папері це оборонний альянс.
Формально в ОДКБ по черзі головують усі країни-учасниці. Проте штаб-квартира цієї організації розташована в Москві, більшість контингенту — російські військові, а Росія фактично утримує її своїм коштом та вирішує, кому допомагати, а де — заплющити очі.
Так, під час війни в Нагірному Карабасі ОДКБ відмовила Вірменії в допомозі й Росія не втрутилася. Проте така політика зіграла з Путіним злий жарт.
Після провалу бліцкригу в Україні він вирішив втягнути у війну країни ОДКБ, попросивши в них техніку та гарматне м’ясо. Однак більшість членів дипломатично відмовилися.
Тим часом українські війська почали контратаки на певних ділянках фронту і вже мають неабиякі успіхи. Радник міністра внутрішніх справ Вадим Денисенко розповів, яка ситуація в Україні станом на 29.03.2022.