Вже кілька тижнів українці мають проблему з пальним. На АЗС вишиковуються кілометрові черги водіїв, які хочу заправити машини.
Міністерка економіки України Юлія Свириденко розповіла про дефіцит пального в нашій державі та як будуть розв’язувати цю проблему.
Вона сказала, що за останній час в Україні збільшилося споживання пального: бензину — на 11,9%, дизельного пального — на 27%.
Це не природне збільшення. Це — паніка.
Проте підтвердила, що тимчасовий дефіцит на пальне все-таки є. Основною причиною є те, що за останні три тижні знищена значна кількість паливної інфраструктури, зокрема Кременчуцький нафтопереробний завод.
— Ми щоденно співпрацюємо з операторами ринку, щоб побачити щоденне споживання (палива — ред.). Ми контролюємо обсяги операторів ринку для того, щоб зрозуміти, який є реальний дефіцит і як уряд може на це вплинути.
Міністерка зауважила, що зараз аграрії є найбільшим сегментом споживання дизельного пального, але вони мають внутрішні запаси. Уряд слідкує щодобово за загальним запасом палива в операторів ринку, а також ухвалив низку рішень, які дозволять перенаправити наявні в країні обсяги палива.
Учасники ринку надали інформацію, що вони законтрактували 72 тисячі тонн бензину та 252 тисячі тонн дизельного пального.
За її словами, в Європі ресурс є в наявності, але є логістичні питання, які розв’язуються у щоденному режимі. Оператори ринку працюють для того, щоб максимально швидко пришвидшити логістику й доставку пального в Україну.
Проте ціни на бензин зростуть. Раніше директор ВАТ Консалтингова група А-95 Сергій Куюн розповідав чому. За його словами, ціна може зрости на 4–5 грн за літр. Причиною цьому є те, що ціни на світовому ринку зросли на 10%, а також логістика.
Раніше ми розповідали про онлайн-карту працюючих заправок в Києві.