Найсильніші країни цивілізованого світу постійно висловлюють свою солідарність, непохитну підтримку України й запевняють, що допомагатимуть стільки, скільки це буде потрібно.
А ось Путін та його поплічники неодмінно понесуть повну відповідальність за свої воєнні злочини, які вони скоюють щодня проти українського народу.
Про це заявили на своїй 12-й зустрічі цього року міністри закордонних справ G7, яка відбулась 22 лютого в телефонному режимі. Ми зібрали основні тези зі спільної заяви лідерів країн Великої сімки.
За результатами своєї зустрічі міністри закордонних справ Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Сполученого Королівства, США та Верховний представник Європейського Союзу заявили, що:
Росія може припинити цю війну негайно, припинивши напади на Україну та повністю та беззастережно вивівши свої сили та засоби з усієї території України в межах її міжнародно визнаних кордонів.
Члени G7 знову закликали Росію зробити це негайно, — йдеться в заяві.
Заради виявлення своєї непохитної підтримки України Велика сімка заявила про виділення $32 млрд фінансової допомоги нашій країні у 2023 році.
Йдеться про:
Японія також планує збільшити бюджетну підтримку України у 2023 році.
— Ці значні зобов’язання, що ґрунтуються на чіткому визначенні потреб України, надають Україні впевненості та дозволяють уряду продовжувати надання основних послуг, проводити найважливіші ремонтні роботи та стабілізувати економіку.
Ми готові зробити більше, якщо це буде необхідно, щодо бюджетної та економічної підтримки на додаток до нашої військової, гуманітарної допомоги, співпраці у сфері розвитку та підтримки на ранній стадії відновлення, — йдеться в заяві.
Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков, міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров та представники посольств країн G7 обговорили імплементацію закону 5655 щодо реформування сфери містобудівної діяльності в Україні.
Україна запросила Велику сімку долучитись до моніторингової групи, яка контролюватиме впровадження необхідних змін для цифровізації сфери будівництва та ефективного управління процесами відбудови. Посли країн G7 запевнили у своїй готовності долучитись до моніторингу.
При виконанні реформи важливо врахувати думку місцевих громад і зберегти їхні повноваження.
Разом з тим, погоджуюсь, що цифровізація — дієвий інструмент у подоланні корупції, й ми повністю підтримуємо перехід від паперової бюрократії до технологічних і прозорих процесів у галузі будівництва, — зазначила Надзвичайний і Повноважний Посол ФРН Анка Фельдгузен.
Михайло Федоров нагадав, що перші етапи реформи почались ще два роки тому зі створення Порталу державної електронної системи у сфері будівництва. Завдяки цьому вдалось цифровізувати державні послуги та зменшити корупцію в цій сфері.
Зараз законом 5655 планується цифровізація тих послуг, які надає місцева влада. І це по суті новий етап реформи містобудівної галузі.
Вважаю її найбільш антикорупційною за останні роки, — прокоментував віце-премʼєр – міністр цифрової трансформації.
Нагадаємо, закон 5655 було прийнято у Верховній Раді 13 грудня. Тепер його має підписати президент України Володимир Зеленський.
Українські біженці в країнах ЄС відчувають підтримку та солідарність наших партнерів. Дивись, як Європа допомагає нашим переселенцям та як їм живеться на чужині.
А ще у Вікон є свій Telegram-канал. Підписуйся, аби не пропустити найцікавіше!