У 51-му дитячому садочку Вінниці екологічне виховання стало невіддільною частиною навчального процесу. Вихователі створюють разом з дітьми саморобні ігри та іграшки з вторсировини, екологічні музичні інструменти та навіть макети мікроскопів з пляшок.
Такий підхід не лише розвиває креативність малечі, а й вчить їх цінувати ресурси та дбати про довкілля.
Знімальна група Вікна-новини на власні очі побачила, як малеча активно занурюється у світ екологічних ініціатив та поділилася з нами своїми спостереженнями.
Екосвідомим садочок став п’ять років тому, коли вперше взяв участь у конкурсі проектів міського департаменту освіти. Попри повномасштабне вторгнення, заклад продовжує свою важливу місію з виховання екологічно відповідальних громадян.
Діти в садочку вчаться сортувати сміття, тоді діляться знаннями зі своїми батьками, тож поступово екологічна обізнаність стає сімейною справою.
У садочку активно використовують вторинні матеріали для творчості. Пляшки легко можуть перетворитись на мікроскоп чи, приміром, музичний інструмент, а зі старого одягу вихователі разом із дітьми створюють іграшки. Кожен матеріал тут знаходить друге життя.
Крім того, вихованці беруть участь у створенні макетів екодуків — спеціальних переходів для тварин через автомобільні дороги. Ідея полягає в тому, щоб показати дітям, як важливо піклуватися про довкілля та допомагати тваринам у природному середовищі.
— Ми мріємо, що наші діти, коли виростуть, реалізують ці ідеї та створять екодуки не лише для великих тварин, але й для білок і птахів, — ділиться вихователька-методистка садочка Ольга Заприлюк.
Окрім використання вторинної сировини, у садочку №51 навчають дітей з повагою ставитися до природи та раціонально використовувати її ресурси. Малеча вчиться економити воду та електроенергію, а також знаходити способи для повторного використання побутових матеріалів. Вихователі впевнені: ці знання допоможуть дітям розвивати екосвідомість і надалі піклуватися про довкілля.
Наше завдання — виховати дітей, які цінують природу і знають, як допомагати їй, — розповідає вихователька Галина Мельник.
Ця екологічна ініціатива була відзначена у спецпроекті Садок на зразок від ЮНІСЕФ, ініційованого Міністерством освіти і науки України, про найкращі практики в українському дошкіллі.
Завдяки цьому проектові, дитячий садок №51 може надихнути й інші садки по всій Україні розвивати та втілювати екологічні практики, задля кращого майбутнього нашої країни.
Детальніше про досвід садочка №51 у Вінниці дивіться у відеосюжеті:
Радимо також почитати про дитячий садочок у Камʼянці-Подільському, де завдяки унікальним методам виховують допитливість у малечі.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.