Щосуботи бібліотека Львівського геріатричного пансіонату перетворюється на майстерню для в’язання. П’ятьох мешканок центру об’єднало бажання не марнувати час та навчатися нового.
Бабусі в’яжуть за ескізами модних французьких журналів, а волонтери заснували соціальне підприємство Vbrani й допомагають жінкам заробляти на рукоділлі. Крім того, небайдужі постачають нитки та влаштовують майстер-класи.
В асортименті бренду здебільшого шкарпетки та рукавички, проте майстрині готові братися і за ексклюзивні замовлення.
За півроку кількість охочих мати речі, зроблені бабусиними руками, збільшилася втричі. Жінки отримують і великі корпоративні замовлення та мають клієнтів навіть за кордоном.
За останній місяць прийняли близько 50 замовлень. Більшість з них зі Львова та Києва. Також є клієнти, які зараз живуть за кордоном, — розповідає комунікаційна менеджерка Марія Оринчак.
Щомісяця кожна з бабусь у середньому заробляє від 2 до 4 тис. грн. Та вони певні, гроші — не головне.
Мені це дуже подобається. Я маю терпіння та заспокоююся, коли в’яжу. Будь-яку вільну хвилину я використовую для в’язання, — ділиться майстриня Леся.
Жінки вкладають душу у свої вироби та самостійно підписують листівки для покупців. Так вони виявляють свою любов і турботу, а також підтримують теплий зв’язок із замовниками. Натомість за свою кропітку працю, майстерність і щирість рукодільниці отримують теплі відгуки в інтернеті.
Вироби бренду Vbrani можна придбати через спільноти у соцмережах, а також у благодійній крамниці Ясна річ у Львові. Ціна коливається від 275 до 350 грн.
На пенсії життя тільки починається! До прикладу, 84-річна Надія Федорівна знайшла своє натхнення в спорті. Тепер у вихідні пустий майданчик на набережній під Києвом, у Вишгороді, повністю в її розпорядженні. Бабуся-спортсменка розповіла, як залишатись активною.