Петиція про легалізацію статевих шлюбів на сайті президента України набрала понад 26 тис. підписів із 25 тис. потрібних лише за шість днів.
Авторка петиції Анастасія Совенко додала в описі петиції:
— У цей час кожен день може бути останнім. Хай люди однієї статі отримають можливість створити сім’ю й мати офіційний документ, що підтвердить це. Їм необхідні такі ж права, що й у традиційних пар.
Тепер на петицію має відреагувати президент України Володимир Зеленський. Очільниця ЛГБТ-організації Інсайт Олена Шевченко розповіла, чому легалізація одностатевих шлюбів зараз на часі.
За її словами, петиція — перший крок, адже вона надійшла від простого громадянина. Це не була ініціатива громадських організацій, які захищають права ЛГБТ.
— Ми побачили як масово люди почали підписувати, звичайно, громадські організації теж. Але переважно це люди, які зрозуміли, чому це питання наразі актуальне, — каже Олена Шевченко.
Жінка сказала, що треба дочекатися відповіді президента й потім думати, як просувати ідею рівності прав та шлюбу для усіх громадян України.
За словами Олени, війна лише загострила проблеми рівності. Вона повідомила, що багато людей із ЛГБТ-спільноти служить у ЗСУ.
— Тут питання в тому, що немає рівності. Наприклад для гетеросексуальної родини є пільги. Є доступ до того, щоб поховати людину, прийти в реанімацію, права на спадок, дітей тощо, — каже Шевченко.
За словами Олени, зараз стикнулися з такою ситуацією: людина гине, а інша людина для неї ніхто. Адже немає жодного документа, що вони подружжя, й, звісно, вони не родичі.
— Ми маємо зрозуміти, що це не про якісь додаткові права. Це просто про справедливість. Сьогодні й зараз нам треба врегулювати це питання, — каже Олена Шевченко.
Легалізація одностатевих шлюбів може бути ще одним доказом того, що ми рухаємося у напрямку ЄС. Раніше в Україні ратифікували Стамбульську конвенцію, хоч цей шлях був довгий й тривав з 2011 року.
А ще у Вікон є свій Telegram-канал. Підписуйся, аби не пропустити найцікавіше!