Останніми днями інформаційні стрічки українських та іноземних таблоїдів рябіють повідомленнями про смертельні хвороби Путіна та час його смерті. Деякі з таких ЗМІ уже навіть “похоронили” Володимира Путіна та заявляли, що факт його смерті просто ретельно приховують.
Афірмації до всесвіту, російський слід чи просто чутки — з цим допоможе розібратися радник Міністра внутрішніх справ України Вадим Денисенко.
Перше, на що Денисенко радить звернути увагу, це — подія, після якої поважні світові ЗМІ почали тиражувати новину про смерть Путіна. Подія-каталізатор — заява Олівера Стоуна про ракове захворювання президента Росії. Цей режисер із проросійськими поглядами розповідав про захворювання та лікування Путіна як про доконаний факт.
Unsplash
Денисенко виокремлює ще декілька причин активізації такої кількості новин стосовно смерті кремлівського диктатора. Перша з них стосується виключно самих інформаційних агенцій та медіахолдингів: повідомлення такого роду роблять неабиякий ажіотаж навколо себе, тож підіймає рейтинги та продажі у ЗМІ.
По-друге, справді у таких випадках достатньо багато говориться про хвороби лідерів. Це нормально для демократичного суспільства.
— Я не можу виключати й те, що це може бути справді інформаційна кампанія проти Росії та її народу. Мовляв, погляньте: ваш ідол теж не вічний, і він теж скоро помре!
Pixabay
І цьому сприяє поведінка самого Путіна: протягом останніх двох років він наче “закапсулювався”, сидить на відстані десяти-п’ятнадцяти метрів з іншими лідерами та своїми найближчими соратниками.
Якщо це інформаційна кампанія проти Росії, то її підігріває сам Путін, своєю більш ніж параноїдальною поведінкою.
— У будь-якому випадку, — зазначає Вадим Денисенко, — ще ніхто не зміг стати безсмертним. Тож, можливо це Західні ЗМІ просто намагаються відчути ґрунт під цією темою.
Всі такі та подібні інформаційні вкиди у російських “ЗМІ” є лише спробою показати, як російські військові важко працюють, як вони намагаються пришвидшити завершення “спецоперації”. Сюди ж Денисенко відносить і ті показові зустрічі Кадирова та Шойгу, які говорять про необхідність завершення російської військової кампанії в Україні.
У такій викривленій інформаційній реальності навіть не обов’язково демонструвати так зване пришвидшення ведення бойових дій в Україні.
Раніше ми спілкувалися із Борисом Райтшустером, автором книги Путінократія. Він детально розповів про владу в Росії та самого Путіна — читай у матеріалі.