Європа поступово відмовляється від двигунів внутрішнього згоряння. З 2035 року у ЄС не продаватимуть нових автівок на бензині чи дизпаливі взагалі.
Дізнайся, як війна в Україні змусила країни ЄС пришвидшити перехід на альтернативний транспорт.
Цього тижня у французькому Ліоні високопосадовці Єврокомісії, політики країн ЄС і представники транспортної галузі обговорили шляхи підвищення ефективності європейської транспортної системи.
Результатом цієї конференції стало схвалення Європейською Радою проекту скорочення до нуля викидів СО2 від нових авто. Тобто з 2035 року нові машини із двигунами внутрішнього згоряння у ЄС не продаватимуть.
Ці плани в майбутньому торкнуться не лише наземного, а й морського транспорту, а також авіації.
І хоча у ЄС поступову відмову від викопного палива обговорювали задовго до війни в Україні, нині через санкції Росія втратить європейський ринок нафти та газу набагато швидше.
Якби ми це зробили давно, то очевидно, що наша залежність від російської нафти, зокрема у транспортній галузі, була б значно меншою. Але потрібна криза, щоб ухвалити радикальні рішення. На жаль.
Про це каже гендиректор департаменту ЄС з питань транспорту Хенрік Хололей.
Швидка відмова від російської нафти спричинює стрімке зростання вартості пального у Європі. Однак керівництво ЄС розуміє, що краще заплатити цю ціну зараз, щоб у майбутньому вже ніколи не бути заручниками росіян.
Деталі дивись у відео.
Офіс трансформації Максима Бахматова розробив спеціальний лічильник заторів у Києві. Він вимірює трафік у столиці, оцінює рівень заторів, а змарнований час людей переводить в еквівалент грошей та корисних справ.
Читай, як та навіщо працює сервіс під час війни.
А ще у Вікон є свій Telegram-канал. Підписуйся, аби не пропустити найцікавіше!