Співробітники сфери ІТ працюють під звуки обстрілів, проте продовжують підіймати нашу економіку. Майже всі ІТ-компанії України вже пристосувалися до військових умов.
Вони мобільні, не всім потрібен офіс, їхні виробничі потужності — не багатотонні станки, а ноутбуки.
Тож евакуюватись було простіше. Тож ІТ-сектор майже повністю відновив довоєнну продуктивність!
Нині вони програмують для іноземних компаній — здебільшого зі Штатів та ЄС. Роботи не тільки не поменшало, а навіть навпаки!
Старший директор ІТ-компанії EPAM Ukraine Сергій Гаращук повідомляє, що у них є клієнти, які захотіли, щоб зараз на нових проектах працювали тільки українці.
— Якщо ми перші тижні думали про те, яким чином стабілізувати свою роботу на хоча б 70% продуктивності, то зараз ми вже думаємо про ріст, — Степан Веселовський, керівник Львівського ІТ-кластера.
В ІТ-секторі працює приблизно 300 тисяч українців.
Торік їм вдалося завезти до країни майже 7 мільярдів доларів валютної виручки.
Поки наші лідери експорту — аграрії та металурги — після російської агресії налагоджують логістику, айтішники уже завозять долари та євро і платять податки наперед. Можливості для зростання навіть попри війну — є.
Побоювались партнери — чи буде у країні, що воює, безперебійний інтернет. Адже рашисти намагаються розбомбити всю нашу інфраструктуру. Але ця проблема — вже вирішена.
Області України одна за одною отримують комплекти супутникового інтернету Starlink. За це ми дуже вдячні Ілону Маску, який неодноразово вже підтримав Україну.
А ще раніше ми розповідали, як підключити Starlink та отримати інтернет від Ілона Маска.