Сирена, яка до 24 лютого 2022 лунала лише у фільмах про катастрофи та змушувала серце битися частіше, тепер щоденна реальність українців. Вона стає будильником, який нагадує, що триває війна.
Уже рік ми живемо пліч-о-пліч з небезпекою та повітряними тривогами. Якщо дорослі вже звикли до попередження: “Увага! Повітряна тривога!”, знають, як діяти й чого чекати, то для маленьких дітей сповіщення щоразу може ставати стресом.
Всеукраїнська програма ментального здоров’я Ти як? розповіла, як допомогти дитині побороти страх повітряних тривог.
Усе частіше батьки спостерігають ситуацію, коли у дітей проявляється страх раптової небезпеки й вони ховаються під ліжко чи у шафу.
Слід пам’ятати, що діти дуже емпатичні, вони вбирають емоції та копіюють поведінку батьків. Тому, щоб знизити рівень тривоги в малечі, необхідно навчитися контролювати власні реакції. А саме:
Щоб сформувати навичку заміни, у тривожній для малюка ситуації попроси його підбігти й міцно тебе обійняти. Так тривожність заміниться теплом та ніжністю й допоможе заблокувати шлях у місце, де дитина ховається від стресу.
Далі запропонуй те, що для твоєї дитини є особливим та приємним: улюблену іграшку, книжку, мультик.Практикуй це щоразу, коли лунає сигнал повітряної тривоги.
Ця навичка не лише допоможе впоратися зі стресом та страхом від тривог, а й стане важливою для подальшого сприйняття і реакцій дитини.
Та часто батькам й самим треба підтримка, адже повітряна тривога і вдень, і вночі може зводити з розуму. Як вберегти психіку в таких реаліях, читай у матеріалі.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.